Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Zęby ulegają przebarwieniu z wielu przyczyn takich jak wieloletnie picie kawy, herbaty, czerwonego wina, spożywanie pokarmów barwionych chemicznie lub naturalnie (np. buraki lub pomidory), palenie papierosów lub zażywanie antybiotyków we wczesnym okresie życia (np. tetracyklina), przedawkowanie fluoru lub po leczeniu kanałowym. Często też ubarwienie zębów przekazywane jest genetycznie. Zmiana koloru  zęba jest trudna do osiągnięcia w zwykły sposób, przez użycie past wybielających czy innych preparatów ogólnie dostępnych.

Proponujemy Państwu zabieg profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie polegający na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego aktywowanego naświetlaniem. Żel wybielający sklada się głównie z nadtlenku wodoru oraz innych składników, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości po zabiegowej. Żel przenika szkliwo i powoduje, że widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane.

Z wielu technologii obecnie stosowanych w gabinetach stomatologicznych wybraliśmy jedną z najbezpieczniejszych, która nie wymaga dodatkowych czynności w domu pacjenta (typu zakładanie wielogodzinne szyn z żelem) oraz  minimalizuje ryzyko nadwrażliwości zębów.

Skuteczność wybielania zależy od stopnia przebarwienia zębów pacjenta, ale w większości przypadków wystarcza jednorazowy zabieg trwający około 45 minut. Efekt wybielania utrzymuje się około 2 lat, w zależności od higieny i sposobu odżywiania pacjenta. Zachowanie „białej diety” w okresie dwutygodniowym po zabiegu utrwala efekt.

METODY PŁATNOŚCI

W naszym gabinecie można płacić, gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów jest też oferta systemu MediRaty, która pozwala rozłożyć płatność w czasie.

UBEZPIECZYCIELE

Przyjmujemy pacjentów ubezpieczonych w następujących firmach: POLMED, Signal-Iduna oraz Inter. Przed wizytą w naszym gabinecie pacjent musi się umówić ze swoim ubezpieczycielem.