Stomatologia dla dzieci

DLA NASZYCH MILUSIŃSKICH

U nas dzieci przestają się bać dentysty

Nasza Pani Doktor potrafi oswoić największe tygrysy.

Pierwsze wrażenie dziecka ze spotkania z dentystą jest  bardzo ważne. Polecamy aby odbyło się już u 2-3 latka. Trzeba dziecko oswoić z wizytą, opowiedzieć, dlaczego musimy leczyć ząbki i nie straszyć. Ważne jest, żeby mały pacjent zapoznał się z gabinetem, lekarzem, urządzeniami i różnymi dźwiękami, aby nie bał się nowych rzeczy.

Jest bardzo ważne, aby lekarz nawiązał kontakt z dzieckiem w czasie takiej wizyty, a nie z rodzicami. Warto, aby pierwsza wizyta była kontrolna, w czasie której nie są wykonywane żadne zabiegi. Jeżeli jednak zabieg jest konieczny, to trzeba dziecku wytłumaczyć co będzie robione i nie oszukiwać ("dentysta nic ci nie zrobi, tylko zajrzy").

Nasi dzielni pacjenci zawsze są nagradzani różnymi drobiazgami.

Spotkanie z dentystą u naszych milusińskich musi przygotować mama. Ona rozpoczyna profilaktykę przeciw próchnicową podając do picia w nocy tylko wodę niegazowaną. W momencie wyrzynania pierwszego ząbka zaczyna myć go gazą nawiniętą na palcu. Właściwa opieka lekarska nad małym dzieckiem zaleca wizyty u stomatologa rozpocząć od 6-go miesiąca życia. To jest czas początku ząbkowania. Dalsze wskazane są co 3 – 6. miesięcy. Spotkania z dzieckiem zaczynamy od wizyty adaptacyjnej w wieku 2,5 roku, kiedy wyrosły mu już wszystkie zęby mleczne. Jest to bardzo ważny kontakt z lekarzem. Trzeba dziecko oswoić z gabinetem, widokiem personelu medycznego narzędziami i ich hałasem. Pierwsza wizyta nie może się dziecku kojarzyć z bólem. Staramy się w ogóle nie używać tego słowa przy dziecku. Nie należy straszyć i przekazywać dziecku własnych lęków. Nie oszukujemy go twierdzeniem: „Pani Doktor nic Ci nie będzie robiła tylko obejrzy ząbki”. Albo: „Nic Cię nie będzie bolało” w sytuacji gdy maluch przychodzi z bólem. To wywołuje strach i brak zaufania do lekarza. Jeśli chcemy, aby dzieci były dzielne i dostawały nagrody za swoje zachowanie, musimy je wcześniej uświadomić i zapoznać z gabinetem stomatologicznym. Przy odpowiednich nawykach żywieniowych, regularnym myciu ząbków i wizytach kontrolnych co 3 do 6 miesięcy u lekarza, możemy zaoszczędzić dziecku wielu bolesnych wizyt. „Trauma” dentysty nie będzie dziecka prześladować, a Rodzice będą spokojnie spać nie budzeni płaczem dziecka z problemami bólowymi ząbka.

Kolorowe wypełnienia

Specjanie dla naszych małych pacjentów proponujemy wypełnienia kolorowe Twinky - różowe, niebieskie, zielone, etc - mały pacjent może wybrać ich kolor.
Zakłada się je w zębach mlecznych i stanowią one dużą zachętę do podjęcia leczenia dla najmłodszych pacjentów – zawsze jest się czym pochwalić w przedszkolu

Lakowanie zębów

Jest to zabieg polegający na wypełnieniu lakiem bruzd zębów mlecznych i stałych. Lak wydziela fluor i swoją obecnością uniemożliwia zaleganie resztek pokarmowych i bakterii.
Najczęściej przeprowadzany jest u dzieci dzieje około 6 roku życia. Co 6 miesięcy należy kontorolować ilość laku.

Lakierowanie zębów

Jest to zabieg bezbolesny i profilaktyczny, który ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę.
Stosuje się go zarówno u dorosłych. U dzieci powinno przeprowadzać się raz na trzy miesiące, natomiast u dorosłych raz na sześć miesięcy.

ZAPROPONUJ DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN WIZYTY - ODDZWONIMY!

METODY PŁATNOŚCI

W naszym gabinecie można płacić, gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów jest też oferta systemu MediRaty, która pozwala rozłożyć płatność w czasie.


UBEZPIECZYCIELE

Przyjmujemy pacjentów ubezpieczonych w następujących firmach: POLMED, Signal-Iduna oraz Inter.