LECZENIE KOMPLEKSOWE

Kiedy potrzebny jest plan leczenia?

U wielu pacjentów konieczne jest przeprowadzenie leczenia w kilku etapach i interwencja kilku specjalistów.

Na przykład uzupełnienie uzębienia mostem porcelanowym lub koronami, przed interwencją protetyka, wymaga wcześniejszego przeleczenia kanałowego zębów, może wymagać konsultacji periodonty jeżeli lekarz prowadzący stwierdzi podejrzenie choroby dziąseł lub przyzębia, może wymagać interwencji ortodonty w przypadku konieczności korekty zgryzu, jak również chirurga jeżeli konieczne jest usunięcie zęba czy implantologa.

Dzięki współpracy wielu specjalistów jesteśmy w stanie przeprowadzić od początku do końca złożone leczenia w naszym gabinecie.

Lekarz prowadzący, na podstawie badania jamy ustnej, wyniku badania pantomogramu, CBCT lub innych badań wstępnych, przygotowuje indywidualny plan leczenia w zależności od sytuacji danego pacjenta.  Plan ten omawia szczegółowo z pacjentem, przedstawiając mu różne możliwości leczenia i dostosowując do potrzeb i możliwości finansowych pacjenta. Jeżeli jest to konieczne, pacjent przechodzi konieczne konsultacje z innymi specjalistami. Wraz z planem leczenia ustala się również orientacyjny kosztorys leczenia i przybliżone terminy poszczególnych etapów.

W niektórych przypadkach leczenie może trwać nawet kilka miesięcy, ale warto poświęcić ten czas, aby móc cieszyć się zdrowymi zębami na całe życie.

Ubytek

Ukruszenie zęba

Leczenie kanałowe

Licówki porcelanowe

Zapraszamy na wizytę

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe.