Implanty

Brakuje mi zęba, to założę implant

Implant to „śruba” wkręcona w kość. Aby ją założyć należy zbadać pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań. Przeciwwskazania mogą być przejściowe, takie jak ciąża, czy choroba infekcyjna. Wtedy wystarczy przesunąć termin. Do bezwzględnych przeciwwskazań ogólnych należą: choroby kości (osteoporoza), wątroby, nerek, cukrzyca, choroba popromienna, alkoholizm, narkomania. Także parafunkcje: bruksizm, zgrzytanie, zaciskanie zębów.

Do przeciwwskazań miejscowych (pewne nieprawidłowości, które wymagają korekty przed zabiegiem) bezwzględnie zaliczamy:

  • nieprawidłowa ilość tkanki kostnej
  • nieprawidłowe ustawienie zębów w łuku,
  • zmiany w obrębie śluzówki wymagające korekty
  • niewystarczająca higiena jamy ustnej,
  • sporną kwestią jest palenie tytoniu - przy dużej ilości papierosów rośnie ryzyko powikłań

 Wskazania:
Braki w uzębieniu mogą być przyczyna nieprawidłowej pracy języka i w związku z tym powodować zaburzenia mowy. Nieraz brak jednego zęba jest przyczyną dyskomfortu psychicznego. Pacjenci bezzębni szukają lepszych rozwiązań stabilizacji protez.

Leczenie braków zębów implantami

Implantacja jest często ostatnią deską ratunku w wielu problemach.

Ale czy wszyscy możemy je mieć?

Przed planowaniem takiego zabiegu musimy zrobić wnikliwe badanie wewnątrzustne i radiologiczne CBCT (tomografię komputerową ze stożkową wiązką promieniowania). Daje ono obraz przestrzenny kości i struktur wokół, które mogłyby uniemożliwić wszczep. W przypadku żuchwy umożliwia określenie osi wyrostka, przebiegu nerwu żuchwowego, usytuowania otworu przez który wychodzi nerw bródkowy. W szczęce – odległość od zatoki szczękowej, jamy nosowej. System komputerowego planowania zabiegu implantacji ze skanowaniem szczęki i żuchwy oraz CBCT pozwala na zaprojektowanie rozłożenia implantów i wykonanie szablonu chirurgicznego do ich wkręcenia.

Leczenie przygotowawcze

Przygotowanie pacjentów ze złożonymi problemami wymaga współpracy specjalistów z różnych dziedzin, aby ustalić plan potrzeb leczniczych i określić kolejność wykonania zabiegów.

U pacjentów dorosłych często występują wady zgryzu, braki zębowe, próchnica, choroby przyzębia i błony śluzowej zaburzające pracę stawów skroniowo-żuchwowych.

  • Leczenie ortodontyczne – trzeba „wyprostować” przechylone zęby, aby stworzyć miejsce dla przyszłej korony na implancie.
  • Leczenie periodontologiczne – celem jego jest uzyskanie optymalnej higieny jamy ustnej. Długotwałe stany zapalne dziąseł przenoszą się na kości wywołując jej zanik. Robią się kieszenie kostne i trzeba (w ostateczności) usuwać następne zęby. Przy implancie też może powstać stan zapalny i trzeba go usunąć. Pacjent powinien wiedzieć na początku konsultacji, że higienizacja regularna jest podstawą powodzenia zabiegu i trwałości implantu w ustach.

Precyzyjne i staranne zaplanowanie pozycji implantu w świetle dalszej odbudowy protetycznej jest kluczowe w osiągnięciu pełnego sukcesu klinicznego.

Nie wszystkie oczekiwania pacjenta są możliwe do spełnienia, więc konieczna jest szczera rozmowa z lekarzem. Właściwa kwalifikacja i szczegółowe planowanie leczenia jest kluczem do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego, zadowolenia pacjenta i ograniczenia powikłań.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe nakładane na zęby to najlepszy sposób na uratowanie własnego zęba.

Wkłady koronowo-korzeniowe

W przypadku dużego zniszczenia zęba możemy posłużyć się wkładem metalowym do korzenia, na którym odbudujemy koronę.

Implanty zębowe

To rozwiązanie, gdy nie mamy już zęba - śruba tytanowa umieszczana w kości, która po wygojeniu służy za podstawę do odbudowy protetycznej.

Mosty i protezy

To uzupełnienie wielu zębów na raz mocowane na pozostałych zębach, wkładach korzeniowych, zatrzaskach lub implantach.

Szanowni Pacjenci,

Wszystkie usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach za pomocą systemu finansowania i płatności ratalnych MediRaty.

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych.

Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Więcej informacji u konsultantów MediRat lub na www.mediraty.pl.