Brakuje mi zęba, to założę implant
Implant to „śruba” wkręcona w kość. Aby ją założyć należy zbadać pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań. Przeciwwskazania mogą być przejściowe, takie jak ciąża, czy choroba infekcyjna. Wtedy wystarczy przesunąć termin. Do bezwzględnych przeciwwskazań ogólnych należą: choroby kości (osteoporoza), wątroby, nerek, cukrzyca, choroba popromienna, alkoholizm, narkomania. Także parafunkcje: bruksizm, zgrzytanie, zaciskanie zębów.
Do przeciwwskazań miejscowych (pewne nieprawidłowości, które wymagają korekty przed zabiegiem) bezwzględnie zaliczamy:
- nieprawidłowa ilość tkanki kostnej
- nieprawidłowe ustawienie zębów w łuku,
- zmiany w obrębie śluzówki wymagające korekty
- niewystarczająca higiena jamy ustnej,
- sporną kwestią jest palenie tytoniu - przy dużej ilości papierosów rośnie ryzyko powikłań
Wskazania:
Braki w uzębieniu mogą być przyczyna nieprawidłowej pracy języka i w związku z tym powodować zaburzenia mowy. Nieraz brak jednego zęba jest przyczyną dyskomfortu psychicznego. Pacjenci bezzębni szukają lepszych rozwiązań stabilizacji protez.
Leczenie braków zębów implantami
Implantacja jest często ostatnią deską ratunku w wielu problemach.
Ale czy wszyscy możemy je mieć?
Przed planowaniem takiego zabiegu musimy zrobić wnikliwe badanie wewnątrzustne i radiologiczne CBCT (tomografię komputerową ze stożkową wiązką promieniowania). Daje ono obraz przestrzenny kości i struktur wokół, które mogłyby uniemożliwić wszczep. W przypadku żuchwy umożliwia określenie osi wyrostka, przebiegu nerwu żuchwowego, usytuowania otworu przez który wychodzi nerw bródkowy. W szczęce – odległość od zatoki szczękowej, jamy nosowej. System komputerowego planowania zabiegu implantacji ze skanowaniem szczęki i żuchwy oraz CBCT pozwala na zaprojektowanie rozłożenia implantów i wykonanie szablonu chirurgicznego do ich wkręcenia.
Leczenie przygotowawcze
Przygotowanie pacjentów ze złożonymi problemami wymaga współpracy specjalistów z różnych dziedzin, aby ustalić plan potrzeb leczniczych i określić kolejność wykonania zabiegów.
U pacjentów dorosłych często występują wady zgryzu, braki zębowe, próchnica, choroby przyzębia i błony śluzowej zaburzające pracę stawów skroniowo-żuchwowych.
- Leczenie ortodontyczne – trzeba „wyprostować” przechylone zęby, aby stworzyć miejsce dla przyszłej korony na implancie.
- Leczenie periodontologiczne – celem jego jest uzyskanie optymalnej higieny jamy ustnej. Długotwałe stany zapalne dziąseł przenoszą się na kości wywołując jej zanik. Robią się kieszenie kostne i trzeba (w ostateczności) usuwać następne zęby. Przy implancie też może powstać stan zapalny i trzeba go usunąć. Pacjent powinien wiedzieć na początku konsultacji, że higienizacja regularna jest podstawą powodzenia zabiegu i trwałości implantu w ustach.
Precyzyjne i staranne zaplanowanie pozycji implantu w świetle dalszej odbudowy protetycznej jest kluczowe w osiągnięciu pełnego sukcesu klinicznego.
Nie wszystkie oczekiwania pacjenta są możliwe do spełnienia, więc konieczna jest szczera rozmowa z lekarzem. Właściwa kwalifikacja i szczegółowe planowanie leczenia jest kluczem do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego, zadowolenia pacjenta i ograniczenia powikłań.
Korony porcelanowe
Korony porcelanowe nakładane na zęby to najlepszy sposób na uratowanie własnego zęba.Wkłady koronowo-korzeniowe
W przypadku dużego zniszczenia zęba możemy posłużyć się wkładem metalowym do korzenia, na którym odbudujemy koronę.Implanty zębowe
To rozwiązanie, gdy nie mamy już zęba - śruba tytanowa umieszczana w kości, która po wygojeniu służy za podstawę do odbudowy protetycznej.Mosty i protezy
To uzupełnienie wielu zębów na raz mocowane na pozostałych zębach, wkładach korzeniowych, zatrzaskach lub implantach.Szanowni Pacjenci,
Wszystkie usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach za pomocą systemu finansowania i płatności ratalnych MediRaty.
MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych.
Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).
Więcej informacji u konsultantów MediRat lub na www.mediraty.pl.