Chirurgia stomatologiczna

ZABIEGI CHIRURGICZNE

Chirurgia stomatologiczna kojarzy się nam z usuwaniem zębów.

Obecnie usuwanie zębów jest atraumatyczne. To znaczy mało inwazyjne w stosunku do tkanek miękkich i kostnych. Poprzez badanie radiologiczne (pantomogram, CBCT) dowiadujemy się, jak jest usytuowany ząb i ile ma korzeni. Czasami stosujemy separację zęba, czyli cięcia na kawałki, by stosować jak najmniejszą siłę przy usuwaniu. Jest to szczególnie istotne przy siekaczach, by nie uszkodzić przedniej blaszki kości. Przy przewlekłych stanach zapalnych do zębodołu wkładamy preparat kościozastępczy. Zabieg robimy bezboleśnie z zastosowaniem komputerowego podawania znieczulenia systemem THE WAND.

Dentysta Żyrardów Chirurgia stomatologiczna

Dentysta Żyrardów Chirurgia stomatologiczna Usuwanie zęba

Brak zęba z przodu- jak funkcjonować?

Obecnie nie jesteś narażony na dyskomfort. Na włóknie szklanym zamontujemy uzupełnienie korony zabezpieczające gojenie rany i poprawiające estetykę.

Usuwanie dolnych zatrzymanych zębów mądrości to najtrudniejszy zabieg chirurgiczny. Musimy się do tego dobrze przygotować poprzez badanie CBCT. W naszym gabinecie usuwamy dużo takich przypadków. Szeroko stosujemy preparaty kościozastępcze w celu spowolnienia fizjologicznych procesów zaników kostnych u pacjentów po 35roku życia. Często przed procesem implantacji w szczęce wykonujemy zabiegi sinus lift polegające na podniesieniu błony śluzowej zatoki szczękowej i założeniu preparatu kościozastępczego celem poprawy osadzenia implantów.

Ekstrakcja ósemek

Podnoszenie zatoki szczękowej

WARTO POCZYTAĆ

Zadzwoń i umów się na wizytę lub zaproponuj dogodny dla CIebie termin, a my oddzwonimy z potwierdzeniem.

METODY PŁATNOŚCI

W naszym gabinecie można płacić, gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów jest też oferta systemu MediRaty, która pozwala rozłożyć płatność w czasie.


UBEZPIECZYCIELE

Przyjmujemy pacjentów ubezpieczonych w następujących firmach: POLMED, Signal-Iduna oraz Inter.