Dentysta

Witamy w NZOZ Dentysta Małgorzata Kalisiak-Borkowska

Pierwszy swój prywatny gabinet stomatologiczny otworzyłam w 1991. roku. Miałam skończoną specjalizację I-go stopnia ze stomatologii ogólnej i dużo zapału do pracy. Był to okres otwarcia naszego kraju na technologie zachodu, znane dla nich od wielu lat.

Dla Polaków był to przewrót w leczeniu, materiałach, procedurach oraz urządzeniach( unitach, lampach RTG itp.). Pierwsze wypełnienie światłoutwardzalne zakładałam na Akademii Medycznej w Warszawie jako studentka. Teraz nareszcie mogłam tym pracować na co dzień u siebie w gabinecie. Mój nowoczesny unit z turbinami szybkoobrotowymi wyposażonymi w oświetlenie oraz lampa RTG były jedyne w naszym mieście. Obecnie zarówno lekarze jak i pacjenci bez tych elementów nie wyobrażają sobie pracy gabinetu. Do usuwania próchnicy obecnie używa się nawet laserów. Wszystko po to by ograniczyć do minimum ból podczas zabiegu. Działanie w tym kierunku było zawsze dla mnie podstawą w pracy lekarza. Upowszechniłam  jako standard znieczulenie przy borowaniu zębów. Używałam do tego znieczuleń znanych firm zachodnich. W obecnym gabinecie stosuję podawanie znieczulenia komputerowo celem zminimalizowania bólu.

Ciągłe szkolenia i  dążenie do nowoczesności poprzez inwestycje w sprzęt doprowadziły do wykonywania przeze mnie protez szkieletowych, koron i mostów porcelanowych. Obecnie robimy to w systemach CAD/CAM przy wykorzystaniu głowicy skanera i wycisków „wirtualnych”. Projektowanie uzupełnień protetycznych przerodziło się w komputerowe „projektowanie uśmiechu”(Digital Smile Design). Zmieniło się również podejście do leczenia zębów. Nie ogranicza się ono do „zaplombowania dziury” i usuwania korzeni, lecz do leczenia kompleksowego, przyczyniającego się do uzyskania i utrzymania zdrowej jamy ustnej. Do tego potrzebna jest systematyczna higienizacja i profilaktyka. Dzięki nim mamy zdrowe zęby, dziąsła i w znacznym stopniu ograniczamy zaniki kostne szczęki i żuchwy. Zajmuje się tym Higienistka Stomatologiczna. Ona wskaże drogę do prawidłowego mycia nie tylko zębów, ale całej jamy ustnej.

Leczenie wad zgryzu u dzieci było gehenną dla nich i rodziców, trwało to latami i nie zawsze przynosiło zamierzony efekt. Dziecko aparat ruchomy wypluwało i gubiło. Obecnie aparat stały rozwiązuje problem wady zgryzu w ciągu jednego lub dwóch lat. System implantów zagościł już na stale. Coraz większe doświadczenie pozwala na umieszczanie ich w miejscach, które dawniej  były niemożliwe. Pomaga temu tomografia stożkowa, skanowanie uzębienia i projektowanie szablonów pod implanty.

Na stomatologię patrzę od wielu lat jak na moją „trzecią córkę”. Ciągle się rozwija i pięknieje. Dobrze jest widzieć jak wiele możliwości mam w zasięgu by pomoc ludziom w ich problemach zdrowotnych, bo zęby i jama ustna mają wpływ na zdrowie całego organizmu człowieka w każdym okresie życia.

Życzę Państwu zdrowych zębów.

 • Przyjazny zespół
 • Wygodny gabinet
 • Najnowsze techniki
 • Rodzinne leczenie
 • Dogodna lokalizacja
 • Krótkie terminy oczekiwania
 • Bezpłatne przeglądy
 • Gwarantowana satysfakcja
 • Udogodnienia dla wszystkich
 • Nowoczesne wyposażenie
 • Wysokiej jakości materiały
 • RTG na miejscu
Dentysta Żyrardów - Endodoncja

Nasze zasady

 • POWOŁANIE – elementarne w  zawodzie lekarza. Tej cechy nie da się nabyć, nauczyć czy wypracować – z nią trzeba się urodzić. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że nie leczy się chorób tylko ludzi i to jest stwierdzenie, pod którym nasz zespół w pełni się podpisuje.
 • EMPATIA – to druga strona elementarza lekarza. Bez zrozumienie i umiejętności współprzeżywania z pacjentem trudnych chwil nie ma szans na zbudowanie jakiegokolwiek zaufania.
 • GŁÓD WIEDZY – uczymy się przez całe życie, szczególnie jak wykonujemy zawód, w którym każdy rok przynosi nowe technologie i rozwiązania - a każde potencjalnie jeszcze lepsze od poprzedniego.
 • POKORA – bardzo wymagająca cecha, której niektórzy nie nabywają nigdy. W zawodzie stomatologa absolutnie konieczna. To właśnie ona uczy tego, że nie wszystko możemy sami zrobić, że poprosić o dodatkową konsultację kolegę czy koleżankę to żaden wstyd.

ZŁOTA ZASADA – Profilaktyka i higienizacja to najtańsza metoda na zdrowe zęby na starość!

Dlaczego? Ponieważ znakomicie ogranicza konieczność leczenia!
A w stomatologii jest to najtańsze możliwe rozwiązanie - jest wielu ludzi, którzy zainwestowali w profilaktykę a teraz jako dziadkowie, a nawet pradziadkowie gryzą własnymi zębami.

!!! NIE JESTEŚMY SKAZANI NA BEZZĘBNĄ EMERYTURĘ !!!

Umów się na konsultacje